Wyniki 19. edycji Forum Pismaków - 2014

30.06.2014

Zobacz pełne wyniki 19. edycji konkursu mediów szkolnych Forum Pismaków.

19. edycja - 2013

W skład komisji konkursowej weszli:

Robert Bogdański – przewodniczący
dr hab. Piotr Drzewiecki
Marcin Grudzień
Michał Horbulewicz
Kamil Wiśniowski

Każdy z jurorów mógł przyznać od 1 do 6 punktów.

Gazetki oceniane były w następujących kategoriach:
a) samodzielność myślenia, nonkoformizm, odwaga cywilna, obiektywne prezentowanie tematów, umiejętność wyjścia poza wydarzenia i problemy szkoły, zauważenie problemów
i ważnych tematów lokalnych,
b) różnorodność tematyki i form wypowiedzi dziennikarskiej, unikanie sprawozdawczości,
c) estetyka gazety, rozmieszczenie tekstu i ilustracji, kolorystyka i wykonanie tworzące spójną całość, braki związane z DTP, optymalizacją do druku,
d) legalność materiałów (zdjęć, nagrań audio i/lub video), podpisy pod zdjęciami,
e) dobór i bogactwo słownictwa, poprawność językowa i ortograficzna, styl dostosowany do celu i treści wypowiedzi.

WYNIKI KONKURSU:

(W nawiasach została podana suma punktów uzyskanych przez daną redakcję)
(Jeżeli gazetka nie znalazła się w ostatecznej kwalifikacji , oznacza to, że nie spełniła wymagań konkursowych.)

Szkoły podstawowe:

Platynowy Laureat – Eksperci 64 (76)
Szkoła Podstawowa nr 64 we Wrocławiu

I miejsce – Nasze sprawy i sprawki (70)
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
II miejsce – Piątka na szóstkę (66)
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. A.Cz. Centkiewiczów w Wałbrzychu
III miejsce – Gazetka szkolna „Bez tytułu”(52)
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem

Urwis (50)
Szkoła Podstawowa nr 6 w Pyskowicach
Tornister (48)
Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Kałuszynie
Na marginesie (44)
Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie
Cichowieści (42)
Szkoła Podstawowa nr 2 w Cichem
Dwójeczka (42)
Szkoła Podstawowa nr 2 w Krakowie

Gimnazja:
I miejsce – Agrafka (79)
Prywatne Gimnazjum Językowe Parnas we Wrocławiu
II miejsce – Klik (76)
Gimnazjum nr 27 im. Ossolineum we Wrocławiu
III miejsce – MIG 13 (74)
Publiczne Gimnazjum nr 13 w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu
III miejsce – Dyzio Gimnazjalista (74)
Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu

Półserio (64)
Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej
Tornister (58)
Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu
Radomska Piątka (55)
Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomiu
Odbicia PG 9 (52)
Publiczne Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie w Białymstoku
Szkolny Donosiciel (52)
Zespół Szkół w Lotyniu
Bulwers (50)
Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach
Kleks (50)
Gimnazjum nr 1 w zespole szkół w Niemcach,
Łochoho (48)
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie
Wolność słowa (48)
Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych
GIMZETKA (48)
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II
Carpe Diem (46)
Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie
Gimnazjalnik (44)
ZSPiG nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem
Szkolny Dzwonek (38)
Gimnazjum w Okonku

Szkoły ponadgimnazjalne:

Platynowy Laureat – Modrzewiak (84)
XVII LO im. Frycza Modrzewskiego w Warszawie

I miejsce – Batorak (82)
II LO im. Stefana Batorego w Warszawie
II miejsce – bezMyślnik (80)
I LO w Radzyniu Podlaskim
III miejsce – Bez Tytułu – Reaktywacja (64)
Zespół Szkół w Raciążu
III miejsce – Lokomotywa (64)
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie (64)
III miejsce – Rabarbar (64)
I LO im Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach (64)

Arytmie (62)
II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie
Antrakt (62)
VI Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach
ChwaZSTek (60)
Zespół Szkół Technicznych ZAP w Ostrowie Wielkopolskim
Platernówka (54)
Zespół Szkół Nr. 2 im. Emilii Plater w Piasecznie
AlChemik (54)
Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie
ProContra1 (52)
LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
Libelciak (52)
Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Kcyni
Spiritus Scholae (52)
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie
Kontrast (48)
Żuromińskie Centrum Kultury w Żurominie
SMS Magazyn (40)
ZSOMS Racibórz
KEBAB (38)
LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie
„Post Scriptum” (28)
Zespół Szkół w Jeżowem

Recenzje filmowe:
Ze względu na małą liczbę zgłoszeń komisja postanowiła nagrodzić jedną pracę:

I miejsce – Katabaza XXI wieku (34)
Natalia Śliwińska ZSO nr 1 w Gliwicach

W kategorii tekstów indywidualnych jury wybrało najlepsze materiały spośród wszystkich zgłoszonych w kategorii:

Reportaż:
I miejsce – Velvet Underground (76)
Jakub Tybiński – Prywatne Gimnazjum Językowe Parnas we Wrocławiu
II miejsce – Nim butelka pustą się stanie (70)
Tomasz Obrębski – Zespół Szkół w Raciążu
III miejsce – Moje miasto wczoraj i dziś (68)
Julia Tracz – XVII LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Warszawie
III miejsce – Wyprawa w czasie (68)
Robert Niestrój – ZSOMS Racibórz

Wyróżnienie – W drodze do szczęścia i upragnionego komfortu (70)
Iwona Łukomska – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie
Wyróżnienie – Czy rodzice rozmawiają z Nami o seksie? (66)
Zuzanna Bechcińska – Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Łęczycy

Jak rośnie chleb (60)
Patryk Nurzyński – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie
Niech tu nic się nie zmienia (58)
Joanna Lipińska – Zespół Szkół Nr. 2 im. Emilii Plater w Piasecznie
Górki Szymona w Zalesiu Dolnym (56)
Ela Dudek – LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
Rodowity klub stolicy (56)
Jacek Spaliński – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie
Nasza Warszawa (48)
Małgorzata Rogiewicz – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie

Wywiad:
I miejsce – Bohater tuż obok (72)
Anna Orłowska – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie
II miejsce – Krótkie 13 pytań o długie 68 lat… (66)
Agnieszka Popko – Prywatne Gimnazjum Językowe Parnas we Wrocławiu
III miejsce – „Bo szczęście kawy ma zapach” (62)
Marta Kojtych – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim

Miasto mojego dzieciństwa (60)
Anna Newerla – Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu
„Tecia, Puma, Diament i inni” (58)
Zofia Rojecka – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim
Pan od kultury (56)
Magdalena Siewierska – Gimnazjum nr 27 im. Ossolineum we Wrocławiu
Z nakazem pracy do Polkowic (54)
Krzysztof Stępień – Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

Fotografia:

Ze względu na małą liczbę zgłoszeń komisja postanowiła nagrodzić jedną pracę:

I miejsce – Moje miasto wczoraj i dziś – klasyki motoryzacji na radzyńskich ulicach (13)
Tomasz Korczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim

Nagroda specjalna Przewodniczącej Rady Fundacji – wiersz „A kto to potem posprząta?”
Gabriela Jadłowska – LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

partnerzy