Czas na finał Forum Pismaków!

23.06.2014

To już XIX raz najlepsi młodzi dziennikarze z całej Polski będą obchodzić swoje święto. Tym razem w Katowicach najlepsi z nich, wraz z opiekunami, spotkają się, aby uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, w warsztatach, integrować się, zwiedzać gościnną ziemię śląską oraz...przeżyć pełną emocji galę wręczenia nagród.

Od dwóch lat najstarszy konkurs szkolnych i młodzieżowych mediów podróżuje po Polsce. W tym roku zawitał do Katowic i Szymocic, gdzie dzięki współpracy Fundacji Nowe Media z Polskim Towarzystwem Kulturalnym zostanie przeprowadzony XIX finał MAM Forum Pismaków. Wezmą w niej udział przedstawiciele redakcji, autorzy najlepszych publikacji i ich opiekunowie - w sumie ponad 50 osób. To będą dwa bardzo intensywne dni pracy i świętowania.

We wtorek, 24 czerwca, odbędą się warsztaty, które poprowadzą Marcin Borowski, dziennikarz śledczy oraz przedstawiciele Fundacji. Będą poruszane tematy pracy dziennikarskiej, manipulacji w mediach, prawa autorskiego oraz prywatności w Internecie (warsztat dla nauczycieli i opiekunów).

Po południu wszyscy wybiorą się na wycieczkę do niezwykłego miejsca - dzielnicy Nikiszowiec, historycznego, górniczego miejsca, w którym obecnie podejmowane są niezwykle ciekawe lokalne działania. Gospodarzami spotkania będą przedstawiciele działającego w dzielnicy Centrum Zimbardo.

Ponieważ tematem tegorocznej edycji konkursu był temat "Moje miasto wczoraj i dziś" celem wycieczki jest zwrócenie uwagi uczestników finału na to, w jak ciekawy sposób można wykorzystać, na przykładzie Nikiszowca, przeszłość konkretnego miejsca współcześnie - do działań aktywizujących lokalną społeczność i nie tylko.

Środa, 25 czerwca, to czas na wielkie święto młodych dziennikarzy. Najpierw ich gościem będzie Paweł Reszka, publicysta, współpracujący z "Tygodnikiem Powszechnym". Potem zostanie już tylko czas na wręczanie nagród, dyplomów, gratulacje, oklaski i...pamiątkową zbiorową fotografię.
Do zobaczenia w Katowicach!

fot. David, Bergin, Emmett and Elliot (CC 2.0)

partnerzy