Ewa Drzyzga, Paweł Reszka i Maciej Danielewicz wśród jurorów Forum Pismaków!

04.05.2015

Jubileuszowa 20. edycja i wymagające tematy ekonomiczne – przed jurorami tegorocznej edycji Forum Pismaków stanęło nie lada wyzwanie.

Rozpoczęły się prace komisji konkursowej Forum Pismaków, do 20 maja jurorzy oceniać będą gazety szkolne, wywiady, reportaże, zdjęcia i materiały wideo.

Publikacje zbiorowe

W gronie jurorów oceniających publikacje zbiorowe znalazł się Maciej Danielewicz – Redaktor Naczelny Redakcji Ekonomicznej Polskiej Agencji Prasowej, były współpracownik agencji France Presse. Pracom przyjrzą się także: przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Beata Luty; były prezes Polskiej Agencji Prasowej i Prezes Fundacji Nowe Media Robert Bogdański; trener, wykładowca akademicki i autor wielu publikacji edukacyjnych Marcin Grudzień; a także koordynator projektów edukacyjnych, programista i specjalista ds. wolnych licencji Kamil Wiśniowski.

Wywiad

Wywiady oceni Ewa Drzyzga – dziennikarka, która rozpoczynała swoją karierę od RMF FM, współpracowała z TVP i telewizją Polsat, a od 2000 roku prowadzi w TVN popularny program „Rozmowy w toku” oraz Monika Toppich – dziennikarka i koordynatorka projektów, która współpracowała m.in. z portalem Gazeta.pl i magazynem Koncept, aktualnie związana z Europejskim Portalem Młodzieżowym. W gronie oceniających wywiady znajdą się również Robert Bogdański i Marcin Grudzień.

Reportaż

Reportaże oceniać będzie Aleksandra Zieleniewska – dziennikarka radiowa i prasowa, która pracowała m.in. w BBC i Radiu dla Ciebie, współzałożycielka radia RMF FM, a obecnie przewodnicząca Rady Fundacji Nowe Media oraz Paweł Reszka – znany reporter, autor wielu książek, obecnie w zespole Tygodnika Powszechnego, w przeszłości współpracujący m.in. z „Rzeczpospolitą” i „Dziennikiem”, wyróżniony za reportaże i teksty śledcze przez miesięcznik „Press”, laureat Nagrody im. Dariusza Fikusa. Reportaże ocenią także Robert Bogdański i Marcin Grudzień.

Fotografia i wideo

Zdjęcia biorące udział w tegorocznej edycji Forum Pismaków ocenią Robert Bogdański, Marcin Grudzień i Kamil Wiśniowski, przy ocenie materiałów wideo panów wspomoże Aleksandra Zieleniewska.

Wyniki konkursu   

Oficjalne wyniki 20. edycji Forum Pismaków poznamy 13. czerwca podczas uroczystej gali finałowej w Katowicach. 


fot.  Jon S (CC BY 2.0)

partnerzy