Rozpoczęły się prace komisji konkursowej 21. Forum Pismaków. Jurorzy oceniać będą gazety szkolne, wywiady i reportaże.

04.05.2016


Rozpoczęły się prace komisji konkursowej 21. Forum Pismaków. Jurorzy oceniać będą gazety szkolne, wywiady i reportaże.

Publikacje zbiorowe

W gronie jurorów oceniających publikacje zbiorowe znalazła się przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Beata Luty; były prezes Polskiej Agencji Prasowej i Prezes Fundacji Nowe Media Robert Bogdański; trener, wykładowca akademicki i autor wielu publikacji edukacyjnych Marcin Grudzień; a także Monika Wiśniowska – dziennikarka związana m.in. z portalem Gazeta.pl, Europejskim Portalem Młodzieżowym i miesięcznikiem Koncept.

Wywiad

Wywiady oceni Ewa Drzyzga – dziennikarka, która rozpoczynała swoją karierę od RMF FM, współpracowała z TVP i telewizją Polsat, a od 2000 roku prowadzi w TVN popularny program „Rozmowy w toku” oraz Monika Wiśniowska i Robert Bogdański.

Reportaż

Reportaże oceniać będzie Aleksandra Zieleniewska – dziennikarka radiowa i prasowa, która pracowała m.in. w BBC i Radiu dla Ciebie, współzałożycielka radia RMF FM, a obecnie przewodnicząca Rady Fundacji Nowe Media oraz Paweł Reszka – znany reporter, autor wielu książek, w przeszłości współpracujący m.in. z „Rzeczpospolitą” i „Dziennikiem”, wyróżniony za reportaże i teksty śledcze przez miesięcznik „Press”, laureat Nagrody im. Dariusza Fikusa. Reportaże oceni także Robert Bogdański.

partnerzy