Znamy wyniki 21. edycji Forum Pismaków

02.06.2016

Zdobywcy miejsc na podium a także Złoci i Srebrni Laureaci zostali nagrodzeni podczas gali finałowej, która miała miejsce 1 czerwca w Katowicach.

Wręczenie nagród tradycyjnie poprzedziły warsztaty dziennikarskie zorganizowane w Szymocicach niedaleko Katowic. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, podzieleni na 5 redakcji pracowali nad artykułami, wywiadami i felietonami. Już wkrótce zostaną opublikowane gazety zawierające efekty ich pracy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie redakcje biorące udział w konkursie zostały zaproszone do udziału w Forum Gazet Szkolnych. W Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prezentowały się redakcje z całej Polski i rywalizowały o nagrodę publiczności, którą głosami uczestników zdobyła gazeta „bezMyślnik”.
Gościem specjalnym tegorocznego finału był dziennikarz radiowy i reportażysta Dariusz Rosiak, który opowiadał o swojej najnowszej książce „Ziarno i krew” a także odpowiadał na pytania publiczności.

Niemal w samo południe rozpoczęła się gala finałowa. W kategorii „reportaż” pierwsze miejsce zajęła Anna Pałczyńska z XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Frycza – Modrzewskiego w Warszawie za tekst „Ulotne ulotki na trwałe życie”. Z kolei nagrodę za najlepszy wywiad zdobyła Wiktoria Całus z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku za tekst „Londyn, 8.15… i co dalej?”.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła redakcja „Bez tytułu” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem, tytuł Srebrnego Laureata otrzymał „Kurier dwójki” ze Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Żarach, natomiast Złotym Laureatem została redakcja „Nasze sprawy i sprawki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu.
Wśród redakcji gimnazjalnych najlepszy okazał się „Dyzio gimnazjalista” z Gimnazjum nr 3 im. Augusta Weltzla w Raciborzu, a tytuł Złotego Laureata powędrował do gazety „Agrafka” z Prywatnego Gimnazjum Językowego Parnas we Wrocławiu.
„Modrzewiak” z XVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a „bezMyślnik” z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim otrzymał tytuł Srebrnego Laureata.

Pełne wyniki 21. edycji Forum Pismaków dostępne są tutaj.

partnerzy