Nauka Pływania Kraulem

Styl, jakim jest kraul to jeden z najszybszych, jak i najpopularniejszym stylem pływackim. Niestety, aby nauczyć się tego bardzo efektywnego stylu potrzebna jest duża ilość zaangażowania, ponieważ jest, jest to trudna metoda pływania, pomimo skomplikowania tego rodzaju pływania spróbujmy jak najprościej i najdokładniej ukazać ten styl.

Kraula wykonuje się na brzuchu. Prawa ręka z przodu zabiera wodę, w czasie, kiedy lewa ręka chowa się pod wodę. Jest to ruch naprzemienny. Palce powinny być złączone, a ciało wyprostowane. Jeśli chodzi o dolną partię ciała to jest ona odpowiedzialna gównie za równowagę i unoszenie się na powierzchni. Nogi pod wodą wykonują ruch przypominający nożyczki. Głowa umieszczona jest pod wodą, wynurza się ją skierowaną do boku, wzdłuż ramienia. Stopy są obciągnięte.

Więcej informacji: https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-kraulem-krakow

Nauka Pływania Żabką

Styl, jaki opisze jest, jest jednym z łatwiejszych, nie wymaga on wiele energii. Kluczem jest zachowanie symetryczności.

Żabką płynie się leżąc na brzuchu. Ręce składamy jak do „modlitwy” na wysokości klatki, klatki piersiowej. Robimy ruch rękami do przodu, a następnie zataczamy okrąg do wysokości barków i z powrotem składamy ręce. Drugim równie ważnym elementem jest praca nóg. Musisz zgiąć nogi, a następnie odepchnij się od wody. Stopy są zadarte. Nie wolno zapomnieć o głowie, zanurzamy ją pod wodą. Gdy wykonujemy okręgi rękoma, to nabieramy powietrza.

Więcej informacji: https://szkolarekin.pl/blog/zabka-dyrektorska-dlaczego-nie-nalezy-plywac-w-ten-sposob

Nauka Pływania Delfinem

Jest to na pewno trudniejszy styl od wyżej wspomnianego kraula. Ma on za to porównywalną prędkość jak kraul. Styl, jakim jest Delfin, przez innych znany jako styl motylkowy jest wykonywany dzięki płynnym ruchom ciała. Całość wymaga od pływaka całkowitej zsynchronizacji. Wykonujemy jednocześnie ruch rękami nad wodą wraz z odbiciem nogami. Na dwa odbicia nogami przypada tylko jeden ruch ramion. Brzmi skomplikowanie, ale wyjaśnię to dokładniej poniżej.

Praca ramion przypomina kształt motyla. Ramiona rozkładamy, aby uderzyć nimi w tafle wody i płynie zgarnąć pod nas wodę. Po wykonanym ruchu mamy czas na oddech. Na końcu sekwencji ramiona rozpychają wodę na boki i ustawiają się wzdłuż korpusu. Potem tylko przenosimy ręce nad ciałem i powtarzamy. Sekwencja nóg jest prostsza, przypomina kraula, lecz w tym wypadku są one złączone (pracują jednocześnie). Pamiętamy, aby nie przesadzać ze zginaniem nóg. Na jedną sekwencje pracy ramion potrzebne są dwa cykle nóg. Warto wspomnieć o tym, że niektórzy upatrują się różnicy, tym samym rozdzielają jeden styl na dwa. Istnieje mały szczegół, jakim jest ułożenie nóg. Delfin wygląda tak jak opisałem powyżej, za to motylek ma nogi jak do żabki.

Warto także polecić podmiot w Krakowie – szkoła pływania szkolarekin.pl, czyli szkółkę, w której pod okiem ekspertów możecie zamienić znajdującą się tu teorie na rzeczywistą radość i satysfakcji na basenie.